O nas

Nasze przedszkole mieści się w nowym budynku Klubu Sportowego „Start” przy ulicy Wernera 29/31.

Jest to budynek o wysokim standardzie, spełniający wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Przedszkole mieści się w lewym skrzydle budynku klubu, nieopodal pięknego parku, dzięki temu dzieci maja okazje   do odbywania spacerów w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, które sprzyjają obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku.

Przedszkole jest czynne cały rok w godzinach od 7.00 do 17.00.

Sale dydaktyczne są przestronne i jasne, urządzone kolorowo i wyposażone w różnorodne, atestowane zabawki  i  pomoce dydaktyczne, sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. W salach są nowe meble i wyposażenie  posiadające   certyfikaty bezpieczeństwa, dostosowane do wieku i rozwoju dzieci.

W salach znajdują się kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci.

Baza dydaktyczna i sportowa sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci  z uwzględnieniem ich   potrzeb   związanych z wiekiem, ze zróżnicowanym rozwojem oraz różnorodnymi zainteresowaniami. Każde dziecko ma w sali   i  szatni swoje miejsce oznaczone wybranym znaczkiem i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Klub  dysponuje   dużymi salami treningowymi, w których dzieci będą mogły poruszać się swobodnie i bezpiecznie. Ponadto  kompleks   sportowy dysponuje ogrodzonym, wielofunkcyjnym boiskiem.

Łazienka dla przedszkolaków urządzona została w sposób przyjazny dzieciom, gdzie priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo i umożliwienie dzieciom samodzielnego korzystania z niej.

Pozostałe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu zostały zaprojektowane i wyposażone zgodnie z wszelkimi   wymogami PIS oraz PSP, a także ustawy MEN.

4 latki 2

sale przedszkolne

Dysponujemy dwiema salami przedszkolnymi.
Jest to przestrzeń pełna  naturalnego światła, z dużą ilością miejsca do nauki i zabawy.
Sale są wyposażone zgodnie z obowiązującymi wymaganiami oraz zapewnią realizację potrzeb dzieci.

umywalki

Przedszkole posiada własną łazienkę, która jest specjalnie dostosowana dla naszych przedszkolaków: nisko zawieszone umywalki i małe toalety gwarantują naukę samodzielności.
A prysznic pozwoli czasem uratować sytuację 🙂

łazienka

mata zielona

sale sportowe

Posiadamy dwie sale sportowe które można przebudować  na halę pozwalającą przeprowadzać zawody oraz inne wydarzenia. Na co dzień, popołudniami odbywają się treningi, a w czasie dopołudniowym będzie to miejsce przeznaczone dla naszych przedszkolaków.

boisko

To właśnie tu dzieci będą miały szansę na poznanie sportów zespołowych oraz letnich dyscyplin, jak również możliwość wybiegania się i swobodnej zabawy.

93675019_224620288819236_491536625952620544_n